Gdynia Winter Swimming Cup

GWSC

2021

by Piotr Biankowski
19- 21 luty 2021 GDYNIA
 

ZAPISY NA GWSC 2021

(listy startowe aktualizowane są co poniedziałek)

GWSC 2021

    W dniach 15-17/01/2020 w Gdyńskim Porcie Jachtowym odbędą się drugie międzynarodowe zawody pływania zimowego – GWSC (Gdynia Winter Swimming Cup) by Piotr Biankowski. Innowacją dystans 1km, który wyłoni najlepszego z najlepszych. Wszyscy którzy ukończą to wyzwanie otrzymają honorowy tytuł BALTIC COLD BEAST.

Pierwsze ubiegłoroczne zawody pływania zimowego – GWSC by Piotr Biankowski odniosły ogromny sukces na arenie międzynarodowej. Mimo że, temperatura wody spadła poniżej 5st.C, atmosfera imprezy była gorąca. 

    Pływanie w zimnej wodzie zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników, zarówno wśród pływaków profesjonalnych jak i pływaków amatorów. Organizatorzy przewidzieli specjalną kategorię dla nowicjuszy. Zostań Morświnem/Morświnicą, która polega na przepłynięciu 25m dowolnym stylem bez limitu czasu. Każdy ze śmiałków, który ukończy dystans, otrzyma Certyfikat Morświna/Morświnicy. Do uczestnictwa zapraszamy również dzieci, które  długość basenu przepłyną w asyście swoich rodziców, zdobywając w ten sposób medale oraz zaszczytny tytuł Morświnka.

    Josef Koberl, który zagości na GWSC, jako gość honorowy, opowie ciekawostki i przedstawi prezentację bicia swojego rekordu Guinessa w przebywaniu w lodzie.

    Na starcie ubiegłorocznej edycji stanęło przeszło 200 pływaków z 10 krajów. Wydarzenie ściągnęło do Gdyni takie sławy jak Josef Köberl z Austrii (rekordzista świata w przebywaniu w lodzie), Victoria Mori z Argentyny (przepłynęła kilometr w wodach Antarktydy) czy Hanna Bakuniak (rekordzistka Guinnessa i rekordzistka świata na dystansie jednej mili w zimnej wodzie). Pojawiła się również Aleksandra Bednarek (mistrzyni świata w zimowym pływaniu), Bogusław Ogrodnik (zdobywca korony ziemi) i Marcin Trudnowski (wicemistrz świata w pływaniu lodowym, szef Grupy Wodnej, pływak długodystansowy) oraz wielu innych znakomitych zawodników.

 
Pływamy, pomagamy, budujemy

​GWSC wspiera aktywnie Fundację Ronalda McDonalda. Dzięki zaangażowaniu Piotra Biankowskiego jako Ambasadora, Fundacja pozyskała już ponad 100 000 PLN na rzecz programów wspierających dzieci oraz ich rodziców w tym budowę Drugiego Domu Ronalda McDonalda w Warszawie. Lodowa Mila dla Fundacji, Akcja Tri2Help, pikniki i spotkania z dziećmi a teraz zawody zimowego pływania – którym Fundacja będzie patronować!

Pływamy, pomagamy – budujemy

COVID-19

W trakcie zawodów zastosujemy aktualne wytyczne ministerstwa zdrowia. Jeśli zawody nie odbędą się z powodów COVI-19 zwrócimy opłatę startową.